NOWE WSKAŹNIKI W NOWEJ GENERACJI CZUJNIKA STRYD!

Dziś z przyjemnością ogłaszamy dwa nowe wskaźniki, które Next Gen Stryd umożliwia, aby pomóc utrzymać zdrowie i utrzymać wydajność.

Nowe wskaźniki  nowej generacji  Stryd:

 • wskaźnik obciążenia uderzeniowego – Impact Loading Rate
 • wynik obciążenia dolnej części ciała – Lower Body Stress Score

Pomiary Stryd’a pomogą Ci zaplanować regenerację, monitorować nadużycia i lepiej przygotować się do następnego wyścigu.

Co to jest Lower Body Stress Score?

Lower Body Stress Score (LBSS) to pomiar, który pomaga biegaczom zrozumieć wpływ mechanicznego obciążenia pomiędzy środkiem masy biegacza a podłożem, które gromadzą się w trakcie ich codziennego treningu. Kluczowym elementem LBSS jest wskaźnik obciążenia uderzeniowego (Impact Loading Rate – ILR), który określa jego skumulowany efekt, tworząc pojedynczy wynik dla każdego biegu.

Podobnie jak Running Stress Score (RSS) wyraża intensywność metabolizmu, Lower Body Stress Score wyraża zmęczenie mechaniczne.

Jak używać wskaźnika Lower Body Stress Score?

Kiedy masz już wystarczająco dużo danych, aby ustalić Lower Body Stress Score (LBSS) dla każdego z twoich biegów, zazwyczaj po zaledwie pięciu biegach, jako część zdrowego reżimu treningowego, istnieje wiele możliwych zastosowań.

Na przykład:

 • Monitorowanie pod kątem nadmiernej eksploatacji: Jeśli śledzisz, jak twój LBSS ma tendencję w porównaniu do osobistej linii podstawowej, możesz zidentyfikować i pracować w kierunku zdrowszego reżimu treningowego, który zmniejsza szanse na nadmierną eksploatację. Podobnie, jeśli wracasz po kontuzji i chcesz stopniowo wrócić do regularnego treningu, monitorowanie LBSS tydzień po tygodniu może być pomocne w unikaniu znacznego wzrostu naprężenia mechanicznego w celu utrzymania zdrowej regeneracji.
 • Lepsze planowanie treningów: Powiedzmy, że miałeś niesamowity bieg po górskich szlakach, ale czułeś się tak, jakby to mogło zniszczyć twoje nogi. Nie wiesz, ile dni odpocząć? Możesz porównać LBSS z tego biegu do swoich poprzednich wysiłków i średniego tygodniowego LBSS, aby uzyskać podstawowe pojęcie o tym, ile dni przerwy powinieneś mieć,, aby w pełni zregenerować się po tym biegu, zanim znów wyruszysz na szlak.
 • Przygotowania do następnego wyścigu: Czy masz zbliżający się wyścig z dużą ilością wzniesień? ILR i LBSS mogą pomóc Ci dostosować trening tak, abyś mógł przygotować się na mechaniczne obciążenia związane z biegiem w dół. ILR może być wykorzystany podczas przygotowania do wyścigu, aby rozpoznać szczytowe wartości ILR i czas trwania, który możesz bez problemu wytrzymać. Podczas okresu odpoczynku, można użyć LBSS jako przewodnika, aby upewnić się, że dolna część ciała jest w odpowiednim stanie, aby poradzić sobie z przedłużonym biegiem w dół.

Jak zdefiniowany jest Lower Body Stress Score?

LBSS jest spersonalizowanym wynikiem, który porównuje Twój wskaźnik obciążenia uderzeniowego podczas biegu z Twoim „uderzeniem krytycznym”.

Critical Impact: Twój wskaźnik obciążenia uderzeniowego podczas biegu po płaskim i przy Twojej mocy krytycznej.

Lower Body Stress Score jest odzwierciedleniem obciążenia mechanicznego przyłożonego do dolnej części ciała, skumulowanego w czasie. Obecnie LBSS wykorzystuje sekundę po sekundzie Impact Loading Rate, aby obliczyć pojedynczą wartość określającą całkowite obciążenie mechaniczne.

LBSS może być pomocny w taki sam sposób jak Running Stress Score. Oba wyniki wykorzystują średnią obliczoną z poprzedniego tygodnia, aby wygenerować ruchomą linię bazową. Podobnie jak w przypadku godzinnego biegu z mocą krytyczną, 100 punktów RSS, tak samo w przypadku biegu z mocą krytyczną przez godzinę, 100 punktów LBSS. Na tej podstawie generowana jest pojedyncza liczba, która może dać użytkownikowi wgląd w intensywność treningu.

Jak utrzymać dokładność LBSS?

Dokładna Moc Krytyczna jest niezbędna dla dokładności LBSS.

Na wynik obciążenia dolnej części ciała duży wpływ ma porównanie wskaźnika obciążenia udarowego podczas biegu do wskaźnika obciążenia udarowego podczas biegu z mocą krytyczną. To przecięcie Impact Loading Rate i Critical Power zostało nazwane Critical Impact.

Ponadto, aby uzyskać dokładny LBSS, dane Strydersa muszą spełniać dwa następujące kryteria:

 1. Dokładna Moc Krytyczna
 2. Biegi o „zróżnicowanej intensywności” na „stosunkowo płaskiej” powierzchni.

Dla punktu 2 powyżej, „względnie płaska” jest zdefiniowana jako stopień mniej więcej pomiędzy -1% a +1%. „Zróżnicowana intensywność” jest definiowana jako historia danych biegowych, która obejmuje wysiłki biegowe na „stosunkowo płaskim” terenie zarówno w strefach lżejszego wysiłku, jak i cięższego wysiłku, tj. niektóre wysiłki w strefie 1 do strefy 2 oraz niektóre wysiłki w strefie 4 do strefy 5.

Co to jest wskaźnik obciążenia uderzeniowego?

Wskaźnik obciążenia uderzeniowego to początkowa szybkość wzrostu siły pionowej (lub prostopadłej) w momencie kontaktu stopy biegacza z podłożem. Jest on podawany w jednostkach masy ciała na sekundę (bw/s). Jest to ogólna wartość określająca, jak duże obciążenie jest przykładane do dolnej części ciała w czasie. Wyższe wartości oznaczają, że siła jest przykładana w szybszym tempie.

Niższe wartości oznaczają, że siła jest przykładana w mniejszym tempie.

Innymi słowy, Impact Loading Rate to szybkość, z jaką ciało absorbuje siłę pionową w momencie pierwszego uderzenia stopy o podłoże. Impact Loading Rate będzie również ogólnie większy u osób uderzających piętą niż u osób o innych wzorcach uderzenia stopą.

 Dlaczego Impact Loading Rate jest ważny?

Ocena obciążenia mechanicznego dolnej części ciała w czasie rzeczywistym (Impact Loading Rate) oraz jego skumulowanego efektu (Lower Body Stress Score) może pomóc biegaczom w dokładnym śledzeniu zmian, szczególnie tych dużych, a także w utrzymaniu i odzyskaniu sprawności mechanicznej dolnej części ciała, co pozwoli na utrzymanie optymalnej formy biegu.

Ponadto, ponieważ wskaźnik obciążenia udarowego jest rejestrowany sekunda po sekundzie i jest widoczny wraz z trasą biegu GPS i innymi wartościami Stryd wyświetlanymi po biegu zarówno w PowerCenter, jak i w aplikacji Stryd Mobile, można go użyć do dokładnego określenia, kiedy i gdzie występuje największy wpływ na LBSS (tj. skumulowane obciążenie mechaniczne) podczas biegu.

Wiedząc, gdzie i w jakich warunkach występują największe czynniki powodujące LBSS, możesz podjąć kroki naprawcze, aby całkowicie uniknąć tych obszarów lub zmienić swój trening w celu zmniejszenia obciążeń mechanicznych w przyszłych biegach.

 Jakie warunki zmieniają mój ILR i LBSS?

Wskaźnik Obciążenia Uderzeniowego (kolor różowy na powyższym rysunku), który jest gromadzony jako wkład do LBSS, generalnie wzrasta na zbiegu, maleje na podbiegu i generalnie wzrasta przy zwiększaniu prędkości lub intensywności biegu.

Jak najlepiej wykorzystać ILR i LBSS?

Przeglądając wskaźnik obciążenia uderzeniowego po biegu, można zidentyfikować części biegu, które powodują największe obciążenie mechaniczne w czasie rzeczywistym, z których najwyższe wskazują obszary do poprawy, aby zmniejszyć wskaźnik obciążenia uderzeniowego w przyszłych biegach, poprzez zmniejszenie intensywności w zidentyfikowanych obszarach biegu, a tym samym zarezerwowanie większej ilości rezerw LBSS na dodatkowe obciążenie metaboliczne i poprawę efektu treningu.

Podobnie jak w przypadku RSS, użytkownicy mogą obserwować trendy LBSS w czasie, np. tydzień po tygodniu, aby określić, czy są one powyżej czy poniżej poziomu wyjściowego, co pomaga w kierowaniu zmianami treningowymi jako aktywną reakcją. 

Gdzie mogę znaleźć mój ILR i LBSS?

Wskaźnik obciążenia uderzeniowego jest wyświetlany sekunda po sekundzie podczas przeglądania aktywności w aplikacji mobilnej Stryd lub w Stryd PowerCenter.

Wynik obciążenia dolnej części ciała jest przedstawiany na wykresie „My Training” w Stryd Power Center i w widoku „Summary” w aplikacji mobilnej Stryd.

Stryd nowej generacji jest dostępny w przedsprzedaży 

Stryd nowej generacji jest dostępny do kupienia już dziś, a jego wysyłka przewidziana jest a styczeń 2023. Kliknij na poniższy link, jeśli chcesz kupić swojego Stryd’a w przedsprzedaży.

Kup teraz!

Polecamy również

Nowe wskaźniki w czujniku nowej generacji!

Stryd nowej generacji juz w Polsce !

Jakie korzyści płyną z biegania?

Normy pyłów w powietrzu

Co nauka wie bieganiu cz. 1

Jak bieganie wpływa na ludzki organizm?

Bieganie - najpopularniejsza aktywności fizyczna naszych czasów

Smog - fakty które warto znać

Kilka słów o etykiecie biegacza

10 Znaków ostrzegawczych że czas na zmiany! cz. 1

Co to jest smog? Zagrożenia dla Polski

Amatorskie bieganie zdrowe dla stawów

Używamy plików cookies.

Zawsze aktualne informacje i promocje

Drogi Użytkowniku,

 1. Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady gromadzenia, przetwarzania i wykorzystywania danych osobowych pozyskanych przez Sklep Internetowy www.Sport8.pl.pl (zwany dalej: „Sklepem”).
 2. Właścicielem Sklepu i jednocześnie Administratorem Danych Osobowych Labro INT Paweł Chrząszcz prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Labro INT Paweł Chrząszcz z siedzibą w Krakowie (30-392), przy ul. Czerwone Maki 59/22, wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Ministra Gospodarki, NIP: 9541113329, zwana dalej Sport8.pl.
 3. Sport8.pl dokłada szczególnej staranności do poszanowania prywatności Klientów odwiedzających Sklep.
§ 1 Jak zbieramy dane?
 1. Sport8.pl zbiera informacje dotyczące osób fizycznych prowadzących we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową (zwani dalej Przedsiębiorcami), a także dane osób fizycznych dokonujących czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z ich działalnością.
 2. Dane osobowe Klientów są zbierane w przypadku rejestracji Klienta w Sklepie poprzez założenie Konta Klienta oraz w przypadku, gdy Klienci dokonują jednorazowego zakupu bez konieczności zakładania Konta w Sklepie.
 3. W przypadku rejestracji Konta w Sklepie, Klient podaje następujące dane:

   
  1. Imię i nazwisko;
  2. Adres (ulica, numer domu/mieszkania, kod pocztowy, miasto i kraj);
  3. Adres e-mail;
  4. Numer telefonu;
  5. W przypadku Przedsiębiorców powyższy zakres danych jest dodatkowo poszerzony o firmę Przedsiębiorcy oraz jego NIP.
 4. Powyższe dane mogą być samodzielnie zmieniane przez Klienta po zalogowaniu się do Konta.
 5. W przypadku składania jednorazowego zamówienia w Sklepie Internetowym, zakres danych koniecznych do wskazania przez Klientów jest tożsamy. Klienci podają następujące dane:

   
 6. Adres e-mail;
 7. Imię i nazwisko;
 8. Adres (ulica, numer domu/mieszkania, kod pocztowy, miasto i kraj);
 9. Numer telefonu;
 10. W przypadku Przedsiębiorców powyższy zakres danych jest dodatkowo poszerzony o firmę Przedsiębiorcy oraz jego NIP.
 11. Adres e-mail;
 12. Imię i nazwisko;
 13. Adres (ulica, numer domu/mieszkania, kod pocztowy, miasto i kraj);
 14. Numer telefonu;

  W przypadku Przedsiębiorców powyższy zakres danych jest dodatkowo poszerzony o firmę Przedsiębiorcy oraz jego NIP.
 15. W przypadku osobistego kontaktu Klienta ze sklepem (wiadomość elektroniczna, telefon, chat itp.) przekazywane są następujące informacje:

   
 16. Podczas korzystania ze stron internetowych Sklepu pobierane są automatycznie dodatkowe informacje (adres IP przypisany do Państwa komputera lub zewnętrzny adres IP dostawcy Internetu, nazwa domeny, rodzaj przeglądarki, czas dostępu, typ systemu operacyjnego).
 17. Od Klientów mogą być także gromadzone dane nawigacyjne, w tym informacje o linkach i odnośnikach, w które zdecydują się kliknąć lub innych czynnościach, podejmowanych w naszym Sklepie.
§ 2 Jak wykorzystujemy zebrane dane?
 1. W przypadku dokonania Rejestracji Konta w Sklepie dane Klientów wykorzystywane są w celu: utworzenia indywidualnego konta Klienta i zarządzania tym kontem oraz zapewnienia możliwości dokonania zakupów w Sklepie, w tym realizacji złożonych zamówień i ich doręczenia. W przypadku dokonania zakupu w Sklepie dane osobowe mogą być przekazywane firmie kurierskiej, z którą współpracuje Sport8.pl.
 2. W przypadku, gdy Klient wybierze płatność za zamówiony Towar poprzez system PayU, jego dane osobowe zostaną przekazane w zakresie niezbędnym dla realizacji Umowy sprzedaży spółce PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu.
 3. Dane nawigacyjne mogą być wykorzystywane w celu zapewnienia Klientom lepszej obsługi, analizy danych statystycznych i dostosowania Sklepu do preferencji Klientów, a także administrowania Sklepem.
§ 3 Mechanizm Cookies, Adres IP
 1. Sklep używa niewielkich plików, zwanych cookies. Zapisywane są one przez serwer Sport8.pl na komputerze osoby odwiedzającej Sklep, jeżeli przeglądarka internetowa na to pozwala. Plik cookie zwykle zawiera nazwę domeny, z której pochodzi, swój „czas wygaśnięcia" oraz indywidualną, losowo wybraną liczbę identyfikującą ten plik. Informacje zbierane za pomocą plików tego typu pomagają dostosowywać oferowane przez Sport8.pl produkty do indywidualnych preferencji i rzeczywistych potrzeb osób odwiedzających Sklep. Daje też możliwość opracowywania ogólnych statystyk odwiedzin prezentowanych produktów w Sklepie.
 2. Sport8.pl wykorzystuje dwa typy plików cookies:

   
  1. Cookies sesyjne: po zakończeniu sesji danej przeglądarki lub wyłączeniu komputera zapisane informacje są usuwane z pamięci urządzenia. Mechanizm cookies sesyjnych nie pozwala na pobieranie jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z komputera Klientów.
  2. Cookies trwałe: są przechowywane na dysku twardym komputera Klienta i pozostają tam do momentu ich skasowania. Mechanizm cookies trwałych, wysłanych przez Sklep, pozwala na przechowywanie danych wyłącznie za Państwa zgodą (wyrażoną np. przy wyborze opcji „zapamiętaj mnie” przy logowaniu). W żadnym innym przypadku pliki te nie są zapisywane w sposób trwały.
 3. Sport8.pl wykorzystuje Cookies własne w celu:

   
 4. uwierzytelniania Klienta w Sklepie i zapewnienia sesji Klienta w Sklepie (po zalogowaniu), dzięki której Klient nie musi na każdej podstronie Sklepu ponownie wpisywać loginu i hasła
 5. analiz i badań oraz audytu oglądalności, a w szczególności do tworzenia anonimowych statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Klienci Sklepu korzystają ze Strony Internetowej Sklepu, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości.
 6. popularyzacji Sklepu za pomocą serwisu społecznościowego Facebook.com (administrator cookies zewnętrznego: Facebook Inc z siedzibą w USA lub Facebook Ireland z siedzibą w Irlandii)
 7. popularyzacji Sklepu za pomocą serwisu społecznościowego plus.google.com (administrator cookies zewnętrznego: Google Inc z siedzibą w USA)
 8. prezentowania opinii na stronach internetowych Sklepu, które są pobierane z zewnętrznego serwisu internetowego opineo.pl (administrator cookies zewnętrznego: Opineo Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu)
 9. zbierania ogólnych i anonimowych danych statycznych za pośrednictwem narzędzi analitycznych Google Analytics (administrator cookies zewnętrznego: Google Inc z siedzibą w USA).
 10. prezentacji Certyfikatu Rzetelny Regulamin za pośrednictwem serwisu internetowego rzetelnyregulamin.pl (administrator cookies zewnętrznego: B2B Consulting Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie).
 11. Sport8.pl wykorzystuje Cookies zewnętrzne w celu:

   
 12. Przeglądarka Internet Explorer
 13. Przeglądarka Mozilla Firefox
 14. Przeglądarka Chrome
 15. Przeglądarka Safari
 16. Przeglądarka Opera
 17. Mechanizm cookies jest bezpieczny dla komputerów Klientów Sklepu. W szczególności tą drogą nie jest możliwe przedostanie się do komputerów Klientów wirusów lub innego niechcianego oprogramowania lub oprogramowania złośliwego. Niemniej w swoich przeglądarkach Klienci mają możliwość ograniczenia lub wyłączenia dostępu plików cookies do komputerów. W przypadku skorzystania z tej opcji korzystanie ze Sklepu będzie możliwe, poza funkcjami, które ze swojej natury wymagają plików cookies.
 18. Poniżej przedstawiamy jak można zmienić ustawienia przeglądarek internetowych w zakresie stosowania plików cookies:
 19. Sport8.pl może gromadzić Państwa adresy IP. Adres IP to numer przydzielany komputerowi osoby odwiedzającej Sklep przez dostawcę usług internetowych. Numer IP umożliwia dostęp do Internetu. W większości przypadków jest przypisywany komputerowi dynamicznie, tj. zmienia się przy każdym połączeniu z Internetem i z tego powodu traktowany jest powszechnie, jako nieosobista informacja identyfikująca. Adres IP jest wykorzystywany przez Sport8.pl przy diagnozowaniu problemów technicznych z serwerem, tworzeniu analiz statystycznych (np. określeniu, z jakich regionów notujemy najwięcej odwiedzin), jako informacja przydatna przy administrowaniu i udoskonalaniu Sklepu, a także w celach bezpieczeństwa oraz ewentualnej identyfikacji obciążających serwer, niepożądanych automatycznych programów do przeglądania treści Sklepu.
 20. Sklep zawiera linki i odnośniki do innych stron internetowych. Sport8.pl nie ponosi odpowiedzialności za zasady ochrony prywatności na nich obowiązujące. Z tego powodu zachęcamy Państwa, by po przejściu za pośrednictwem Sklepu na stronę zarządzaną przez innego administratora, zapoznać się z polityką prywatności tam przyjętą.
§ 4 Dostęp do danych
 1. Do danych osobowych zbieranych przez Sklep mają bezpośredni dostęp jedynie uprawnieni pracownicy Sport8.pl.
 2. Państwa dane mogą być także udostępniane podmiotom uprawnionym do ich otrzymania na mocy obowiązujących przepisów prawa, w szczególności właściwym organom wymiaru sprawiedliwości oraz podmiotom wskazanym w punkcie „Jak wykorzystujemy zebrane dane?”.
 3. Sport8.pl zapewnia Klientom, którzy posiadają konto, nieprzerwany dostęp do swoich danych i możliwość ich modyfikacji w każdej chwili. W celu dokonania modyfikacji należy zalogować się do Konta w Sklepie. Klient ma możliwość usunięcia danych osobowych ze zbioru danych w przypadku wypowiedzenia umowy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Sport8.pl może odmówić usunięcia danych Klienta, jeśli ten naruszył obowiązujący w Sklepie Regulamin, a zachowanie danych jest niezbędne do wyjaśnienia tych okoliczności i ustalenia odpowiedzialności a w szczególności dochodzenia przez Sport8.pl roszczeń od danego Klienta.
 4. W przypadku subskrypcji biuletynu mają Państwo możliwość usunięcia swojego adresu e-mail z listy wysyłkowej, poprzez wybór odpowiedniej funkcji po zalogowaniu się do Konta w Sklepie.
§ 5 Zabezpieczenia
 1. Sport8.pl stosuje zabezpieczenia zapewniające ochronę danych przed utratą, niewłaściwym wykorzystaniem i modyfikacją. Sport8.pl zobowiązuje się chronić wszelkie Państwa dane zgodnie z normami ochrony bezpieczeństwa i zachowania poufności.
 2. Dane osobowe w Sport8.pl są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich.
 3. W przypadku, gdy Klient posiadający konto w Sklepie utracił w jakikolwiek sposób hasło dostępu, Sklep umożliwia wygenerowanie nowego hasła do konta w Sklepie. Sklep nie wysyła jednak przypomnienia hasła. Hasło Klienta jest przechowywane w bazie danych w formie zaszyfrowanej, w sposób uniemożliwiający jego odczytanie. Celem wygenerowania nowego hasła należy podać adres e-mail w formularzu dostępnym pod linkiem „Zapomniałeś hasło?”, podanym przy formularzu logowania do konta w Sklepie. Nowe hasło zostanie automatycznie wysłane wyłącznie na adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji lub zapisany w ostatniej zmianie profilu.
 4. Sport8.pl nigdy nie wysyła żadnej korespondencji, w tym korespondencji elektronicznej, z prośbą o podanie danych do logowania, a w szczególności hasła dostępowego do Konta Klienta. Informacje takie nie są również udostępniane drogą tradycyjnej korespondencji, e-mailową i telefoniczną.
 5. Partnerzy i inne podmioty Polityka Prywatności nie dotyczy serwisów i firm, których dane kontaktowe podane są w serwisie Sport8 lub w e-mailach. W przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji: sklep@sport8.pl
 6. Wyłączenie odpowiedzialności. Chociaż dołożono wszelkich starań, by informacje na tej stronie były jak najbardziej prawidłowe, Sport8 nie ponosi odpowiedzialności za jej treść. Materiały mogą zawierać nieścisłości i błędy w pisowni.
 7. Postanowienia ogólne Wszelkie spory natury prawnej rozstrzygane będą przez Sąd właściwy dla miejsca siedziby Labro INT. W sprawach nieregulowanych niniejszym regulaminem mają zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.
 8. Ochrona prywatności
Wszelkie dane umieszczone przez Użytkownika są przetwarzane zgodnie Ustawą o Ochronie Danych Osobowych i prawem polskim, w związku z tym nie są udostępniane żadnym podmiotom zewnętrznym. Użytkownik ma możliwość wglądu i zmiany swoich danych zarejestrowanych w serwisie
 
§  6 Prawa autorskie
 
 
Copyright  Labro INT ( Sport8.pl ) 2017.
 1. Zawartość stron w tej domenie oraz nazwa domeny podlegają ochronie prawnej. Dokumenty, artykuły, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące serwisy na tej domenie stanowią własność Sport8 lub zostały wykorzystane za zgodą osób uprawnionych.
 2. Kopiowanie i rozpowszechnianie za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej jest zabronione, chyba że zostało to inaczej uzgodnione z Sport8.
 3. Pojedyncze dokumenty publikowane w Serwisie przez Sport8 mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami

§ 7 Zmiany Polityki Prywatności
 
 1. Sport8.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Polityce Prywatności. W dniu dokonania zmian aktualizujemy datę wprowadzenia ostatniej poprawki podaną poniżej.
 2. Jakiekolwiek dodatkowe pytania związane z Polityką Prywatności prosimy kierować na adres: kontakt@sport8.pl.pl.
 3. Data ostatniej modyfikacji: 03.07.2014.